Nasze pegazy

Argonauta

Wałach rasy wielkopolskiej (wlkp), maść – kasztan, urodzony w 2003 roku.

Największy z pośród stawki naszych Pegazów. Ujmuje nie tylko pełną elegancji i dumy sylwetką ale i łagodnym charakterem.  Z racji swej postury służy swym grzbietem głównie większym jeźdźcom jednak na pewno dla każdego mającego  pewne umiejętności jeździeckie jazda na tym pełnym gracji olbrzymie jest wielką przyjemnością. 

argo_porargo_bok


Armadyna

Klacz rasy wielkopolskiej (wlkp), maść – gniada, urodzona w 1994 roku.

Armadyna z OJK Pegaz to wyjątkowo spokojna i zrównoważona klacz stanowiąca bardzo mocny filar klubu.
Z niebywałą cierpliwością służy swoją osobą początkującym adeptom jeździectwa do nauki podstawowej obsługi konia.  Pod siodłem opanowana ale chętna do pracy, rzetelnie drepcze po ujeżdżalni jeśli nie pod wskazówki jeźdźca to zgodnie z komendami instruktora.
A gdy do tego dodać jeszcze jej zapał do skakania to już właściwie nie ma się do czego przyczepić. 

 armad_porarmad_bok


Holz Sport Kontusz

Wałach rasy kuc, maść – kasztan, urodzony w 2002 roku.

Niezbyt duży konik o lśniącej złotem sierści i wesołym usposobieniu. Miły w obsłudze, na jazdach odznacza się niebywałym zapałem i ochotą do biegania ale też i do nauki. Kontusz jak większość kucy jest bardzo inteligentny i nie lubi się nudzić. Ale jeśli jeździec wie czego chce to niezależnie od swoich umiejętności na pewno jazda na tym koniu będzie dla niego wartościowym doświadczeniem.
Niezwykle ambitny, wytrwały i dzielny w terenie Kontusz dotrzymuje kroku większym kolegom.  Na parcourrze z kolei często przyciąga wzrok swoją techniką skoków.  


Legion

Wałach rasy szlachetnej półkrwi (SP), maść kasztan, urodzony w 2005 roku.

Wesoły rudzielec, to jeden z najmłodszych Pegazów. Koń o niezwykle miękkim chodzie i wesołym usposobieniu. Ciągle wiele się musi nauczyć ale ….

 legion_porlegion_bok


Merino

Wałach rasy kuc szetlandzki (kuc szetl.), maść kary, urodzony w 1990 roku.

Ten malutki konik o okrągłym brzuszku ma chyba najszersze i najwierniejsze grono wielbicieli. Od lat wprowadza w tajniki sztuki jeździeckiej najmłodszych bywalców klubu. Jednak posiada on tyle uroku osobistego, a do tego doświadczenia w radzeniu sobie z jeźdźcem i instruktorem że pożera wiele większych i mniejszych serduszek. Merino jest też bezwątpienia największą gwiazdą w klubie. To wszak częsty bywalec licznych imprez dla dzieci, z jednakowym spokojem wkracza do przedszkola, sali balowej czy studia telewizyjnego. 

 merino_pormerino_bok


Pisanka

Klacz rasy kuc, maść siwa, urodzona w 1996 roku.

Niewiele osób pamięta jak naprawdę ma na imię Pisanka zwana tez niekiedy Jajem. Kobyłka choć niewielka i raczej filigranowa, a do tego prezentująca dość specyficzny typ końskiej urody posiada spore grono wielbicieli.
Na jazdach bardzo energiczna ale i chętna do pracy. Szybko ucząca się i pozytywnie nastawiona do jeźdźców. Jest konikiem energicznym i dzielnym, a do tego o ślicznym ruchu.  Jeździec który potrafi umiejętnie wykorzystać atuty tego niewielkiego konika na pewno będzie miło wspominał chwile na jej grzbiecie.

 pisanka_porpisanka_bok1


Riwer

Wałach rasy szlachetnej półkrwi (SP), maść gniada, urodzony w 2002 roku.

Koń o niezwykle miękkim ruchu i dużych umiejętnościach. Ładnie prezentuje się zarówno na czworoboku jak i na parcourrze.  Jeśli jeździec tylko zechce to na pewno Riwer może go nie jednego nauczyć. Po przybyciu do klubu zyskał przydomek „Pączek” i choć obecnie jego sylwetka nabrała linii i elastyczności to w gronie klubowiczów nadal pozostanie „Pączusiem”.

 riwer_porriwer_bok


Sisi

Klacz rasy szlachetnej półkrwi (SP), maść gniada, urodzona w 2002 roku.

Ta niezbyt wysoka prywatna kobyłka przykuwa uwagę nie tylko ślicznym, energicznym i pełnym gracji ruchem ale i niezwykle proporcjonalna budową. Przybyła do klubu jako źrebak i od początku wykazywała duże predyspozycje skokowe. Obecnie gdy doszło do tego jeszcze doświadczenie Sisi jest mocnym filarem w gronie sportowców „z nad Dłubni” . Jak prawdziwa kobieta posiada swoje humory ale ze swoją właścicielka dogadują się doskonale.

 sisi_porsisi_bok


Vis Pony Sport

Wałach rasy kuc, maść tarant, urodzony w 2003 roku.

Mały konik o ogromnym sercu i temperamencie. Pod siodłem energiczny, ambitny i niezwykle dzielny. Zdaje się ze Vis często zapomina o tym iż jest kucem i np.  z łatwością pokonuje przeszkody ustawione dla dużego konia.  Z racji swoich walorów to świetny koń pod małego jeźdźca który ma już pewne umiejętności jeździeckie i sportową żyłkę. Dodatkowo jako tarant przykuwa wzrok  ciekawym umaszczeniem.

 wis_p1wis_bok

Wolant

Wałach rasy szlachetnej półkrwi (SP), maść skarogniada, urodzony w 2006 roku.

Wolant to koń o wielu talentach. Do perfekcji np. opanował ściąganie kantarów i rozwiązywanie uwiązów (nie tylko swoich). Posiada jednak tyle łobuzerskiego uroku ze wiele przewinień jest mu wybaczane i to nie tylko przez jego właścicielkę. Niezwykle ciekawski i dzielny ciągle szuka sposobów na urozmaicenie sobie dnia.
Pod siodłem opanowany i grzeczny chętnie uczący się nowych rzeczy choć nie do końca przekonany że akurat powinien słuchać każdego kto stoi obok niego.

 wolant_pwolant_bok


Nugat

Nugat ogier rasy kuc szetlandzki (kuc szetl.), maści karosrokatej.

Nugat zwany też Malutkim dołączył do licznego grona Pegazowskich kucyków jesienią 2012 roku. Na dzień dzisiejszy cieszy się towarzystwem swojego kolegi – Merino we wspólnym boksie i uczy się pracy pod siodłem. Mamy nadzieję, że już niedługo bedzie ulubieńcem najmlodszych kursantów :)

nugat